Aukční síň NAXOS

Aukční síň NAXOS – nádherný gotický kostel, dnes místo konání největších aukcí v ČR. Jedna z nejnáročnějších instalací infrazářičů, co se týká splnění podmínek Památkového ústavu města Prahy. Podmínkou totiž bylo, že nebude v žádném případě ani v nejmenším narušena budova kostela ani instalací samotných infrazářičů, ani rozvody plynu a elektrických rozvodů ovládání. Navíc bylo striktně nařízeno, že se nesmí dostat ani procento spalin do vnitřního prostoru kostela.

Infrazářiče o výkonu 2x50kW byly umístěny na ocelovou konstrukci, zakotvenou do podlahy balkónu. Konstrukce byla vyrobena co nejvyšší, aby byla infrazářiči osálána maximální podlahová plocha, a navíc je ukotvení této konstruce řešeno jako sklopné, takže je možné celou konstrukci i s infrazářiči v letním období sklopit a zcela skrýt. Odvod spalin od jednotlivých infrazářičů je řešen nerezovými zákryty s odvodem flexi potrubím za pomoci odtahových spalinových ventilátorů vně budovy. Podobným způsobem, jen s nižším tepelným výkonem je řešen i prostor boční lodi kostela, kde se konají po aukcích slavnostní rauty. Provoz infravytápění je nehlučný a v žádném případě nenarušuje zmíněný prostor ani při největších aukcích na finančních trzích v Praze. Zároveň akce dopadla ke spokojenosti památkového úřadu i provozovatele.

Sportovní hala Golfcentrum Praha

Sportovní hala Golfcentrum Praha – ve zcela zrekonstruované sportovní hale vzniklo velice luxusní sportoviště pro trénink golfu v zimních měsících, rozlehlé fitnes centrum a relaxační prostor se saunami a vířivkami. Hlavní prostor golfových trenažérů a odpališť je vytápěn v kombinaci VZT a infrazářiči. Jedná se o moderní řešení vytápění a větrání dle všech zásad správného projektování. Celý prostor je prakticky bez oken, takže je vyloučeno jakékoliv přirozené větrání. Dostatečnou výměnu vzduchu pro sportující osoby zajišťují centrální vzduchotechnické jednotky, umístěné v suterénu haly, odkud je rozváděn temperovaný vzduch na místa jednotlivých sportovišť. Pokrytí tepelné ztráty + temperování celé budovy při vypnuté vzduchotechnice je potom zajištěno infrazářiči. Tyto jsou umístěny pod stropem a přístup k nim je zajištěn z podstřešního prostoru. V tomto meziprostoru jsou umístěny pochozí lávky, odkud je možné provádět servis jak topidel, tak osvětlení celé haly. Servis proto nenarušuje v žádném případě chod sportovní haly, a může být prováděn i za provozu. Další výhodou této koncepce je skrytí veškerých rozvodů v podhledu, takže je zachována čistota náročného architektonického návrhu.

Strana 3 z 3

Právě se nacházíte: Realizace