Sportovní haly a tělocvičny

Sportovní haly – v tomto případě tenisová hala v Českých Budějovicích, ale i v Českém Krumlově, v Polsku a další tělocvičny potvrzují, že použití světlých infrazářičů je velice výhodné. Na základě mnoha výhrad, ať už ze stran hygieniků nebo konkurence, bylo toto řešení podrobeno mnoha přísným kontrolám a měření, a bylo dokázáno, že nemají sebemenší škodlivý vliv na sportovní prostředí ani při zvýšené spotřebě kyslíku sportovci. Samozřejmě, že je bezpodmínečně nutný perfektní návrh celé soustavy infravytápění, a především systému větrání. Instalací v těchto prostředí vč. tělocvičen základních škol máme v ČR desítky a vždy s velice dobrými referencemi.

Především z hlediska úspor vytápění je v těchto nepravidelně využívaných prostor dosahováno skvělých výsledků. Využívá se zde totiž možnosti vypínání infrazářičů se zajištěním minimální temperace, a teprve cca 20min před zahájením sportování rychle a levně a vytopit celý prostor.

Sportovní hala Golfcentrum Praha

Sportovní hala Golfcentrum Praha – ve zcela zrekonstruované sportovní hale vzniklo velice luxusní sportoviště pro trénink golfu v zimních měsících, rozlehlé fitnes centrum a relaxační prostor se saunami a vířivkami. Hlavní prostor golfových trenažérů a odpališť je vytápěn v kombinaci VZT a infrazářiči. Jedná se o moderní řešení vytápění a větrání dle všech zásad správného projektování. Celý prostor je prakticky bez oken, takže je vyloučeno jakékoliv přirozené větrání. Dostatečnou výměnu vzduchu pro sportující osoby zajišťují centrální vzduchotechnické jednotky, umístěné v suterénu haly, odkud je rozváděn temperovaný vzduch na místa jednotlivých sportovišť. Pokrytí tepelné ztráty + temperování celé budovy při vypnuté vzduchotechnice je potom zajištěno infrazářiči. Tyto jsou umístěny pod stropem a přístup k nim je zajištěn z podstřešního prostoru. V tomto meziprostoru jsou umístěny pochozí lávky, odkud je možné provádět servis jak topidel, tak osvětlení celé haly. Servis proto nenarušuje v žádném případě chod sportovní haly, a může být prováděn i za provozu. Další výhodou této koncepce je skrytí veškerých rozvodů v podhledu, takže je zachována čistota náročného architektonického návrhu.

Právě se nacházíte: Realizace Sportovní haly